Facebook Takipçi Açma/Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Takipçi Açma/Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hayatımıza ilk girdiği yıllardan itibaren büyük bir bir kullanıcı kitlesine sahip olan facebook uygulaması zamanla daha da yaygınlaşarak dünyada bir numaralı sosyal medya uygulaması haline gelmiştir. İlerleyen zamanlarda veri satma haberleri ile gündem olan facebook uygulaması çok sayıda kullanıcı kaybetse de hala büyük bir kitle tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Zaman içerisinde gelişen uygulamaya yeni özellikler sık sık ekleniyor. Bu özellikler arasında yer alan takip, takipleşme, takipçi ve takip özelliği ile kişilerle arkadaş olmadan paylaşımlarını görme şansı elde edebilmek. Eklenen bu özellik ile uygulama daha kullanışlı bir hale getirmek amaçlanmıştır. Facebook’ta takipçi alma facebookta takipçi almak ya da facebook takipçi özelliğini kapama işlemini istediğiniz yönde değiştirebilirsiniz. Facebook’ta takipçi açıp kapama işlemi oldukça hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Profilinizi daha güvenli bir hale getirrebilir ve size ulaşmasını istemediğiniz kişileri çıkartabilirsiniz.

Facebook Takipçi Açma Nasıl Yapılır?

Facebook uygulaması üzerinden max. 5000 kişi ile arkadaş olabilirsiniz. Bu sayıyı arttırmaya ve daha çok kişiyle etkileşime girmeye yarayan takip, takipçi, takipleşme özelliği facebook’a getirilmiştir. Sizi takip etmelerini sağlayan takipçi özelliğini aktif hale getirmek için burada verilen adımları izleyebilirsiniz:

 1. facebook uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan aşağı ok simgesine tıklayın.

 2. Ardından açılan sayfada yer alan ayarlar menüsüne tıklayın.

 3. Menüde yer alan gizlilik seçeneğini seçin.

 4. Bu sekmede sol tarafta yer alan “Herkese açık gönderiler” seçeneğini işaretleyin.

 5. Açılan sayfada “Herkese açık gönderi filtreleri ve araçları” yazan sekmeyi ve “beni kimler takip edebilir” kısmını seçin.

 6. Burada yer alan seçenekler arasında “arkadaş” ve “herkese açık” seçeneğini tercih edin.

 7. Herkese açık seçeneği işaretledikten sonra Facebook takipçi açma işleminizde aktif hale gelecektir.

Yukarıdaki adımlar tamamlandığında facebook’tan paylaştığınız tüm gönderiler takipçileriniz tarafından da görülecek ve etkileşiminiz artacaktır.

Facebook Takipçi Özelliğinin Faydaları Nelerdir?

 

Facebook’ta takipçi açma özelliğini başlatan facebook uygulaması bu özellik ile etkileşimleri ve kullanıcılara sunduğu seçenekleri arttırmayı amaçlamaktadır. Bu özelliğin sağlamış olduğu avantajlar da elbette vardır. Bu avantajlar aşağıda verildiği gibidir:

 • Daha fazla kullanıcıya ve kullanıcı kitlesine erişerek duygu ve düşüncelerin, gönderilerin daha fazla kişiyle paylaşılmasını sağlamak.

 • Uygulama üzerinden maksimum 5000 arkadaş edinebilme sınırına takılmaksızın binlerce ya da milyonlarca kişi ile etkileşime geçerek hesabı daha geniş kitlelere duyurabilmek.

 • Uygulama üzerinden paylaşılan gönderilerin daha geniş kitleleri harekete geçirmesi ve gönderilerin etkileşim oranlarının yükselmesi.

 • Ürün pazarlamada bir hesabın daha geniş kitlelere ürününü tanıtabilmesi ve daha yüksek etkileşime sahip olması.

 • Diğer sosyal medya hesaplarının etkileşimini arttırmaya yönelik bir araç olarak kullanılması.

 • Profilin ya da gönderilerin haber kaynağı olarak görüntülenebilmesi.

 

Yukarıda verilen avantajlara sahip olan Facebook’ uygulamasında takipçi açma hesapların büyüyerek etkileşimin artmasında önemli bir rol oynar. Bunun yanı sıra reklam maliyetlerine takılmadan kolayca hem facebook sayfanızı hem de diğer sosyal medya hesaplarınızın görüntülenmesini arttırabilirsiniz.

Facebook’ta Takipçi Açma Ya Da Kapama Nedir?

 

Facebook uygulamasına sonradan yapılan bir güncellemeyle gelen facebook takipçi açmak ya da kapama, facebook uygulaması üzerinde bulunan kişisel profillerin hiçbir limite takılmadan takipçi edinmesini sağlayan bir güncellemedir. Açmak/kapamak işlemlerinin aktif olup olmaması profil sahibince kontrol edilmesi gereklidir ve profil sahibi seçer.

Facebook Takipçi Kapatma Neden Önemlidir?


Facebook üzerinde yapılan paylaşımlarınızın sizin seçtiğiniz kişiler haricindeki kimseler tarafından görülmesini istemiyor ya da tanımadığınız kişilerin gönderilerinizi ve sizi takip etmesini istemiyorsanız facebook takipçi kapatma özelliğini kullanarak sadece arkadaşlarınıza paylaşımlarınızı sunabilirsiniz.