Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır.

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır.

Instagram Hesabı Kullanım Koşulları İhlal Hatası Nedir?

Instagram en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Zaman içerisinde Instagram kullanırken bazı hatalar alıyoruz. Instagram kullanıcılarının son zamanlarda karşılaştığı en yaygın hata türü “Instagram hesabınız şartlar ve koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır” hatasıdır. Bununla  karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilmeniz gerekir. Bu yazı dizisinde, bir kişinin bu tür bir hatayla karşılaştığında ne yapması gerektiğini açıklayacağız. Makale dizimizi okuduktan sonra hesabınızı nasıl geri alacağınızı öğreneceksiniz.

Neden "Koşul İhlal Edildi" hata mesajı alıyorsunuz?

Herhangi bir web uygulaması gibi, Instagram uygulamasının da güvenlik politikaları vardır. Kullanıcılar bu güvenlik politikalarını ihlal ettiğinde, kullanıcı hesapları sorgusuz sualsiz kapatılacaktır. Çünkü üyelik aşamasında uygulama güvenlik ilkelerine ve uygulama kurallarına uymayı kabul etmektesiniz. Kuralları ihlal ederseniz, hesabınız önceden haber verilecek ve kapatılacaktır. Hesabınız uygulamanın güvenliğini tehlikeye atarsa, hesaplarınız yasaklanır veya silinir. Hesabınız şartları ihlal ettiği için kapatıldıysa, bir sorun var demektir. Kurallara uymayan hesaplar kapatılacaktır.

Uyarıyı kaldırmak için ne yapılmalı?

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yаpınız. En alttaki yoksay düğmesini tıklayın.

Yok saydıktan sonra hesabınıza giriş yapabilmek için aşağıdaki giriş seçeneklerinden birini seçin. Oturum açmak için "Yardım Al"ı tıklayın ve hesabınıza erişmenin birçok farklı yolunu göreceksiniz. Instagram'a kaydolurken verdiğiniz e-posta adresini hatırlıyorsanız, e-posta seçeneğiyle devam edebilirsiniz. Hesabınızı kurtarmak için kullandığınız iletişim kanalının aktif ve kullanılabilir olması önemlidir. Şifrenizi hatırlamadığınız bir e-posta adresi ile hesabınızı kurtaramazsınız. Çünkü uygulama, hesabınızı kurtarmak için sağlanan e-posta adresine bir kurtarma kodu gönderecektir. Kodu girmeden hesabı geri yüklemek mümkün değildir.

Hesabıma erişim bir politika ihlali nedeniyle kapatıldı" yazan kısma daha fazla bilgi ekleyin. Bu durumda bence bir bug var. Gerekçelerin alakasız olduğunu iddia ediyorum. Bu sorunun ortadan kalkmasını ve hesaba yeniden giriş yapabilmem için tekrar incelenmesini istiyorum. Aynı zamanda iade süresinin çok acil olmasını rica ediyorum, ''Açıklamaya girdikten sonra destek talep butonuna basın. Bu işlem ile iyileşme sürecinin ilk aşaması tamamlanmış olur.

Destek talep butonlarına tıkladıktan sonra sistem tarafından seçtiğiniz hesaba bir kod gönderilecektir. Bu okuma kodunu bir kağıda yazın. Bu kаğıtla yüzünüzün net bir fotoğrafını çekmeniz gerekiyor. Gelen hesabınıza bu görseli mail atın.İşlem tamamlanır tamamlanmaz gerekli kontroller yapılacak ve size olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır. Bu adımları tamamlamanız hesabınızın geri yükleneceği anlamına gelmez. Bu adımdan sonra hesabınızda kural ihlali olup olmadığı yeniden kontrol edilecektir. Bir hata varsa, hesabınız düzeltilecektir. Kuralları gerçekten çiğnediyseniz, bu noktada yapabileceğiniz başka bir şey yok. Bu, üyeliğinizin sonlandırıldığı anlamına gelir. Bu aşamadan sonra kendinize başka bir hesap açmalısınız. Bu yаzı dizimizde siz dеğerli okuyuculаrımıza, Instagram hesabınızın şartlarımızı ihlal ettiği için kapatıldığı konusunda uyarı almanız durumunda neler yapabileceğinizi açıklamaya çalıştık. Bir sonraki yаzı dizisinde görüşmek üzere.

Ayrıca Bayigram üzerinden birçok sosyal ağ satın alabilir, örnek İnstagram beğeni satın alarak kitlenizi kolayca artırabilirsiniz. Bunun için sayfamızı inceleyebilirsiniz