Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği için Kapatılmıştır

Instagram Hesabın Kullanım Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir?


Sosyal medya alanında en çok kullanılan uygulamalrdan biri instagramdır. Uygulamayı uzun süre kullandığımızda bazı hatalar alırız. Kullanıcılarının ise en sık karşılaştığı hata ‘’ Hesabın uygulama koşullarını ihlal ettiği için kapatılmıştır’’ hatasıdır. Bu durumla karşılaştığınızda ne yapılacakları bilmek önemlidir.  Yazımızda bu tip hatayla karşılaşan kullanıcıların neler yapması gerektiği konusunda blgilendirmek. Yazımızdaki bilgileri uyguladığınızda hesabınızı geri almış olacaksınız.

Kullanım Koşulları İhlal Etti Hatasını Neden Alırsınız?


instagram uygulamasınında her uygulamada olduğu gibi kendine özel güvenlik koşulları bulunur. Bu güvenlik ilkelerini kullanıcılar ihlal ettiği zaman hesapları uygulama tarafından kapatılır. zaten üyelik aşamasında uygulamanın güvenlik ilkelerine sadık kalınacağına, uygulamanın kurallarına uyacağınıza taahhüt edilir. Bu taahhüt kurallarına uymadığınız takdirde size bilgi vermeden uygulama hesabınızı kapatabilir. Hesap uygulamayı tehlikeye sokuyorsa hesaplar kapatılır veya engellenir. Hesap eğer kural ihlali yüzünden kapatıldıysa bu büyük bir sorun demektir. Kural ihlali yapan hesaplar tamamen kapatılır.

Uyarıyı Ortadan Kaldırmak İçin Ne Yapılmalı?


İlk adımda Instagram hesabına giriş yapılır. Alt tarafta bulunan yok say butonuna basılır.

Yok say yaptıktan sonra hesaba giriş yapapmanız için alt tarafta yer alan farklı giriş seçeneklerinden birisi seçilir. Hesaba giriş yapabilmek için yardım al butonuna tıkladığında hesaba erişmenin birçok farklı yolu çıkar. Hesap kaydı yaparken verdiğiniz e-posta adresini hatırlıyorsanız, eposta seçeneği ile devam edilebilir. Hesap kurtarırken kullanılacak olan iletişim bilgilerini kullanıyor olmak önemlidir. Hesap kurtarmakta kullanılacak şifreleri hatırlıyor olmanız önemlidir. Uygulama hesabı kurtarmak için eposta adresine bir kurtarma kodu gönderiyor. Bu kod girilmeden hesabı kurtarmak mümkün olmaz.

Ek olarak detay ekleme kısmına ‘’Hesabımın kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle hesaba erişim kapatıldı. İhlal durumunun bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin tarafımdan yapılmadığını belirtiyorum. sorunun kaybolması ve hesabıma tekrar giriş yapabilmem adına tekrar kontrol edilmesini istiyorum. Aynı zamanda geri dönüş zamanının çok acil olmasını rica ederim’’’ açıklaması yazıldıktan sonra destek  al butonuna basılır. Bu şekilde kurtarma işleminin ilk adımı bitmiş olur.

Destek al butonuna bastıktan sonra seçilmiş olan e postaya sistem bir kod gönderir. Gelen kodu bir kağıda okunacak şekilde yazın. Kâğıt ile birlikte yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekin. Çekilen fotoğraf mail olarak gelen hesaba gönderilir. Bu aşamalardan sonra gereken incelemeler yapılarak olumlu ya da olumsuz dönüş yaparlar. Bu işlemleri yapmak demek hesabın kesin geri geleceği anlamını taşımaz. Bu adımlardan sonra hesabın kuralları ihlal edip etmediği tekrar incelenir. Gerekçelerde bir yanlışlık tespit edilirse hesap düzelir. Kurallar gerçekten ihlal edilmiş ise bu durumda artık bir şey yapılamaz. Üyelik sona ermiş demektir. Bu durumdan sonra kendinize tekrar yeni bir hesap açmanız gerekmektedir.

Bu yazımızda siz değerli kullanıcılara Instagram hesabının kuralları ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı karşısında hesabı nasıl kurtarabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere esenlikle kalın.

Bunların yanı sıra, takipcimodu üzerinden birçok sosyal medya hizmeti satın alabilirsiniz, mesela, Instagram takipçi satın alarak kitlenizi kolayca yükseltebilirsiniz. Bunun için, takipcimodu.com sayfamıza göz atabilirsiniz.