Instagram Olağan Dışı Giriş Sorunu ve Çözümü

Instagram Olağan Dışı Giriş Sorunu ve Çözümü

Instagram Olağan Dışı Giriş Sorunu ve Çözümü

Dünyamızın en fazla kullanılan sosyal medya platformu Instagram’dır. Dünyamızda bu kadar kullanıcısı olan bir uygulamada bazı sorunların ortaya çıkması olağandır. bu sorunlar genelde kullanıcılardan kaynaklı ya da doğal yollarla ortaya çıkmaktadır. Kullanıcılardan kaynaklı sorunlar; şifre unutma, e-posta hatırlamama gibi durumlardan oluşmaktadır. Instagramdan kaynaklı sorunlar ise; akış yenilenemedi hatası, uygulamanın sağladığı özelliklerin çalışmaması gibi sorunlardan oluşmaktadır. Bu yazımızda amacımız Instagram uygulamasında en çok karşılaşılan “Instagram olağan dışı bir giriş denemesi saptadık” sorunu ve çözümü hakkında kullanıcılara bilgi vermektir.

Instagram Şüpheli Giriş Tespit Edildi Sorunu

Instagram hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğiniz takdirde farklı cihazlardan ve bölgelerden giriş yapmak mümkündür. Şifrelerinizin çalınabilme durumları için Instagram şüpheli giriş belirleme uygulamasını geliştirmiştir. Hesaba rutinin dışında farklı bir cihazdan ya da farklı bir bölgeden giriş yapılmaya çalışıldığında hesap o anda kilitlenip doğrulama kodu almanız için size bildirilir. Bu sistem hesapların çalınma gibi tehlikelerine karşı sizi korumak için geliştirilmiştir.

Instagram Olağan Dışı Giriş Denemesi Tespit Edildi Sorunu

Twetter takipçi arttırma, beğeni kasma,izlenme arttırma gibi uygulamalar Instagram tarafından geliştirilmiş sistemler değildir. Bu uygulamaları kullanmak için sizden giriş bilgisi alınmalıdır. Bu gibi durumlarda “olağanüstü bir şey tespit edildi” mesajını alabilirsiniz.

Bu bildirimden sonra karşınıza çıkan ekranda bunu ben yapmadım ve bunu ben yaptım yazar. Uygulamaya sizin tarafınızdan giriş yaptıysanız bunu ben yaptım, uygulamaya sizin bilginiz dışında giriş gerçekleşmişse bunu ben yapmadım seçeneğini seçmelisiniz. Farklı bir uygulamaya izin vermediyseniz bu durum hesabınızın risk altında olduğu anlamına gelmektedir. Hesabı güvenli tutmak için bunu yapanın sen olduğunu bize bildirmelisin. Yazısı çıktıktan sonra bunu ben yaptım deseniz de farklı yerlerden giriş yapıldığı sürece aynı mesaj karşınıza çıkmaya devam eder.

 Instagram’da Şüpheli Giriş Denemesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Uygulamaya yapılan giriş sorunu bilginiz dahilinde ve kullandığınız uygulamalardan kaynaklanıyorsa en kısa sürede bu izinleri kaldırmanız gerekmektedir. Uygulama izinlerini kaldırmak için instagram uygulamasına girip kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın. 

Profil, Ayarlar, İzinli uygulamalar bölümüne gelerek burada izin verilen tüm uygulamaların izinlerini kaldırınız. Aynı sorunun tekrar yaşanmaması için hesabınızı 2 cihazdan fazla kullanmayın. şifrelerinizi başkalarına vermeyin .

E-posta ve SMS Onay ile Sorunu Çözmek

Instagram uygulamasında bu tarz sorunlar yaşadığınız zaman hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekir. Kanıtlama işini mail ya da telefona gelen kodla yapmalısınız. telefon numarasını veya e postanızı unuttuysanız öncelikle bunu çözmek gerekir. bu sorunu şifre değiştirerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Şifrenizi Değiştiremezseniz Ne Yapmalısınız?

Şifrenizi değiştirdikten sonra e-postanıza kod gelmiyorsa bu durumu Instagram ile iletişime geçerek çözmek gerekmektedir. Instagram uygulamasına gidip giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıklayın. Kullanıcı adını yazdıktan sonra daha fazla yardıma ihtiyacım var, bölümüne gelin. Burada Instagram’a yaşadığınız sorunu bildirmeniz gerekmektedir. Gelen forma bilgileri doğru sekilde girerek metin alanına şu yazıyı yazmanız gerekmektedir: “bilgim dışında bir giriş saptandı sorunu yaşıyorum yardım istiyorum . e-posta adresime şifre değiştirme isteği gönderdim kod gelmedi. Sorunum ile alakalı olarak yardımcı olmanızı acil istiyorum.”

Bunların dışında, TAKİPCİMODU üzerinden birçok sosyal medya hizmeti satın alabilirsiniz, mesela, Instagram tak.ipçi satın alarak kitlenizi kolayca yükseltebilirsiniz. Bunun için, TAKİPCİMODU.COM sayfamıza göz atabilirsiniz.

.