Instagram Siyah Mod (Karanlık) Nedir, Nasıl Yapılır? - 2021

Instagram Siyah Mod (Karanlık) Nedir, Nasıl Yapılır? - 2021

Instagram Siyah Mod (Karanlık) Nedir, Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, son güncellemelerinde kullanıcılara siyah mod özelliği getirdi. uygulama bu özelliği Android ve İOS işletim sistemine sahip telefonlara bu özellik yeni güncellemeyle sundu. Android ya da İOS telefon kullanan kullanıcılar uygulamayı güncelleyerek bu özelliği kullanmaya başladılar. uygulama siyah mod özelliği (gece modu) ile Instagram uygulamasında yer alan beyaz alanlar siyah görünür.Gözünüzü yoran beyaz uygulama yerine siyah bir arka plan içerisinde görmek istiyorsanız karanlık mod özelliğine geçiş yapabiliriniz.

Instagram Gece Modunun Faydaları Nelerdir?

Karanlık mod özelliği görsel olarak farklı bir görünüş yaratır. Bu modda telefonun şarjında ya da internet paketinizde size bir avantajı bulunmaz. Gözü daha az yoracağı düşünülse de gece modunun göz sağlığına böyle bir etkisi olmaz bu kişisel tercih olarak sunulmuş bir özelliktir.

Instagram Gece Modu Nasıl Yapılır?

uygulama karanlık mod özelliğini kullanıcı uygulamayı güncellediği anda otomatik olarak uygulamaya geçirir. kullanıcıların manüel bir ayar yaparak özelliği aktifleştirmesine gerek kalmamaktadır. kendiliğinden telefonlara yüklenen bir durumdur. Karanlık modu ise cihazlarından yapacağınız ayarlardan sonra kullanmayı bırakabilirsiniz.

İOS 13’te Instagram Siyah Mod Ayarı Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasının karanlık modunu kullanmak için cihazınız en güncel işletim sistemini kullanıyor olması gerekir. telefonunuz güncel değilse ilk olarak işletim sistemini güncellemelisiniz. Cihazınızı güncellemek için cihazınızda ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmında genel sekmesine girin. Bu kısımda yer alan Software Update (İşletim sistemi güncellemesi) seçeneğini girin. Telefon güncel değil ise kırmızı nokta ile belli eder. İndir ve kur seçeneğine tıklayın. Telefonunuz güncel ise kur seçeneğinin aktif olmadığını görünür. telefonunuzda karanlık modu çalıştırmak için cihazınızı güncelledikten sonra ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmından ekran ve parlaklık bölümüne girin. Karşınıza gelen bölümde koyu renk seçeneğini seçin. yapılan değişiklik birçok uygulamanın da arka planını değiştirir. Karanlık modu belirli zamanlarda da kullanabilir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Android Telefonlarda Instagram Dark Mod Nasıl Aktif Edilir?

telefonunuz android ise instagram karanlık mod uygulaması ios telefonlardaki gibi yapılır. telefonunuzdan Google Play Store uygulamasına girin.Arama kısmında Instagram uygulamasını açın. Güncel sürümüne katıl bölümüne dokunun. Bu işlemden sonra cihazınızda oyunların ve uygulamalarım bölümüne tıklayın. Bu bölümde Instagram uygulamasını bulduktan sonra yükle diyerek uygulamayı yükleyin. Cihazın arama kısmına gidip karanlık mod yazıp arama işlemini başlatın. Karşınıza çıkan ayarlar içerisinde karanlık mod ya da gece modunu seçin. Bu seçimden sonra Instagram uygulamasını açtığınız zaman artık uygulamayı karanlık moda geçmiş olacaktır.