Jon Favreau, Iron Man'in Mevtini Durdurmaya Çalışmış

Jon Favreau, Iron Man'in Mevtini Durdurmaya Çalışmış

Marvel Sinematik Evreni'nde birinci büyük kıssa örgüsü Avengers: Endgame ile çözülmüş ve o ana kadar MCU'nun baş berbatı olan Thanos mağlup edilmişti. Sinemanın en dramatik sahnesi ise kuşku yok ki Tony Stark karakterinin fedakarlığıydı.

Robert Downey Jr.'ın Iron Man/Tony Stark olmasını sağlayan, Iron Man serisinde hem direktör olarak hem de Happy Hogan karakterini oynayarak yer alan Jan Favreau'nun, aslında Avengers: Endgame sinemasında Tony Stark'ın vefatına karşı çıktığı açıklandı.

Happy, Tony'yi Son Sefer Kurtaramadı

Russo Kardeşler katıldıkları bir programda tanınan sahneleri hakkında açıklamalar yaptı. Bu sahneler ortasında elbette ki Tony Stark'ın meşhur son sahnesi de yer aldı. Russo Kardeşler sahnenin gerisinden ayrıntılar paylaştı.

Buna nazaran Favreau senaryoyu birinci okuduğunda Tony Stark'ın öldürüleceğine inanamamış. Bu yüzden de direktörlere önemli olup olmadıklarını sormuş. Hatta Favreau'nun çalışmaları bu kadarla da sonlu kalmamış.

Anthony Russo, Favreau ile set köşelerinde uzun uzun telefonda konuştuğunu söylüyor. Hatta Favreau, ünlü direktöre "Bunu yapamazsın, bu insanları kahredecek, insanların sinema salonlarından çıkıp kendilerini trafiğin altına atmasına neden olacak, bunu istemezsin" demiş.

Russo Kardeşler Favreau'nun yansısını anlayabildiklerini söylerken, kendilerinin üzerinde çok çalıştıkları bir karakterin başına bu türlü bir şey gelmesi durumunda tıpkı şeyleri hissedeceklerini belirttiler. Yeniden de direktörler sinemayla ilgili verdikleri karardan mutlu olduklarını tabir ediyorlar.

Mark ve Anthony Russo kardeşler şu anda Marvel Sinematik Evreni'nde rastgele bir projede yer almıyor.