Studio Display’de arızalar yaşanıyor: Apple kabul etti!

Studio Display’de arızalar yaşanıyor: Apple kabul etti!

Apple, 8 Mart tarihinde gerçekleştirilen Apple Peek Performance etkinliğinde Studio Display’i tanıtmıştı. Eser, birçok kesim tarafından geçerli not alsa da birtakım kullanıcılar sıkıntılarla karşılaştı. Şirket, bugün yaptığı açıklamayla bu problemleri kabul etti.

Studio Display’de yaşanan ses sorunu güncelleme ile giderilecek

Studio Display kullanıcıları, birtakım enteresan problemlerle karşılaşıyor. O denli ki gelen şikayetler içinde sesin apansız kesilmesi, bozuk çıkması ve hızlanması üzere meseleler yer alıyor. Apple, mevzuya kayıtsız kalmadı ve yaptığı incelemenin akabinde sorunu kabul etti.

Apple, mevzuyu resmi bir ağızdan açıklamamış olsa da MacRumors’un yetkili servise gönderdiği nota yanıt olarak şirketin bu bahiste teşebbüsü bulunduğu belirtildi. Öte yandan Apple’ın 1599 dolardan piyasaya çıkan eserdeki sorunu gidermek için farklı bir yolu bulunuyor.

Apple’a nazaran Studio Display’de yaşanan ses sıkıntıları, donanım kaynaklı değil. Şirket, yaptığı incelemeler sonunda bu meselesini bir güncellemeyle giderilebileceğini söylüyor. Eser, kullanıcılarına daha öncede kimi problemler yaşatmıştı. Ancak bunlardan kimileri güncelleme ile giderilmişti.

Studio Display özellikleri

İşlemci: A13 işlemci
Boyut: 27 inç
Ekran: azamî 600 nit, 1 milyar renk ve P3 renk gamutu,5K Retina ekran
Kamera: 12 MP Ultra Geniş kamera
Ses: Dört adet force-cancelling özellikli woofer,
Fiyat: 1599 dolar

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.