Sylvester Stallone, Drago Sineması İçin Bir Sefer Daha Sert Çıktı

Sylvester Stallone, Drago Sineması İçin Bir Sefer Daha Sert Çıktı

Bir periyot yalnızca ülkemizde değil, dünya çapında büyük ilgi gören aksiyon serilerinin büyük kısmında Sylvester Stallone imzası bulunuyordu. Rambo serisinin de yıldızı olan ünlü aktörün bir öbür tanınan karakteri ise Rocky idi.

Rocky serisinde yalnızca başrolde yer almayan Stallone, tıpkı vakitte sinemanın senaristliğini ve direktörlüğünü de üstlenmiştir. Günümüzde ise sinema serisinin hakları konusunda karmaşa devam etse de, Rocky efsanesi Creed ile sürmüştü.

Drago sinemasına reaksiyon

 

()

 

Artık de Rocky evrenindeki bir öteki karakter, Sovyetler Birliği'nin dövüşçüsü Ivan Drago'ya odaklanan bir sinema çekilecek. Drago sinemasına karşı çıkan isim ise Rocky'nin ve Drago'nun yaratıcısı olan Stallone'dan diğeri değil.

Instagram'dan bir gönderi paylaşan Stallone, Drago sinemasını paylaşarak "Kalp kırıcı bir şey daha… Bunu artık buldum.. BİR SEFER DAHA, bu ZAVALLI 94 yaşındaki ÜRETİMCİ ve MORON GEREKSİZ AÇGÖZLÜ ÇOCUKLARI, Charles ve Devid, bir defa daha yarattığım kusursuz bir karakterin KEMİKLERİNİ sıyırıyor,.bana söylemediler bile" derken "HAYRANLARDAN ÖZÜR DİLERİM, hiçbir vakit için ROCKY karakterlerinin bu parazitler tarafından istismar edilmesini istemedim." ifadelerini kullandı.

Daha evvel Rocky IV ve Creed II'de Ivan Drago rolünü oynayan Dolph Lundgreen'in Drago sinemasında oynayıp oynamyacağı bilinmiyor lakin Stallone onu da eleştirdi. Dolph'a hürmet duyduğunu söyleyen Stallone, yeniden de "Arkamdan iş çevireceğini bana söylemesini istedim. Gerçek dostlarınızı yakın tutun." demeyi de ihmal etmedi.

Stallone paylaşımında isim vermemiş olsa da ünlü sanatkarın Irwin Winkler'ı kastettiği düşünülüyor. Rocky'nin hakları Winkler'da bulunuyor. 94 değil 91 yaşındaki Winkler'la ilgili Stallone 2019'da da tenkitlerde bulunmuş ve Rocky'den telif isteğini lisana getirmişti.