Twitch klipleri bir yayıncının içerikleri ve yayınları hakkında kullanıcıya bir ön gösterim olarak sunulmaktadır. En fazla 60 saniye olan bu klipler yayınlardan alınan kısa kesitlerden oluşmaktadır. Bu kesitleri izleyen insanlar videolarınıza ve ardından da canlı yayınlarına bakacaktır ve bu sayede sizlerin abonesi olabilir. Bu nedenle kliplerin izlenme oranları ve kliplerin içerikleri bir kullanıcıyı çekmeniz için en gerekli seçeneklerden biridir. Kaliteli kliplerinizin olması sayesinde birçok kullanıcı sizlere abone olabilir. Özellikle tüketimin hızlandığı ve insanların birçok kısa uzun fark etmeksizin videoları hızlandırarak ve atlayarak izlediği bu dönemde klipler sizleri anlatan videolar olarak ortaya çıkmaktadır. 30 saniye ve 60 saniye arasındaki Twitch klipleri sizlerin kullanıcı çekmekteki en önemli silahınızdır ve fazla izlenmesi olan klipler yeni kullanıcı adaylarının da ilgisini çeker ve neden bu kadar izlendi duygusu ile insanlar sizin kliplerinizi izlemeye başlar. Burada kendilerini çeken bir unsur bulur ise sizlere abone olarak birtakım bağışlarda da bulunabilirler. Bu nedenle klip izlenmeleri de en az video izlenmeleri kadar önemlidir. Bu sayede birçok insanın ana sayfasına da çıkabilirsiniz. Algoritma buna bağlı olarak sizleri öne çıkaracaktır. Bu nedenle ilk başlarda yaptığınız Twitch klip izlenme satın al işlemi ile kendiniz için uzun vadeli bir yatırım yapmış olursunuz ve organik kullanıcıları çekmek için ilk adımı tamamlamış olursunuz. Bununla birlikte süreklilik de önem arz etmektedir.

 

Twitch Nedir?

 

Twitch ilk olarak 6 Haziran 2011’de kurulan ve o zamandan itibaren günümüze kadar daima ciddi bir kullanıcı artışı ile popülerliğini gün geçtikçe arttırmıştır. Son yılların özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok tercih edilen 4.internet uygulaması olan uygulama diğer ülkelerde de bu popülerliğini arttırmaya başlamıştır. Bunlardan biri de Türkiye’dir. Pek çok insanın kazanç sağladığı ve düzenli gelir elde ettiği bu uygulama aynı zamanda pek çok kullanıcının da keyifle birçok yayına katıldığı bir uygulama haline dönüşmüştür. İlk aşamada Twitch sadece oyunların canlı olarak oynandığı bir platform iken özellikle 2014 yılında Amazon firmasına satılması sonucunda Twitch kendini geliştirmiş ve sektörel alanını da genişletir hale gelmiştir. Bunlara en iyi örnek artık tek yayın alanının oyunlar olmamasıdır. Günümüzde insanların podcast yaptıkları, müzikler, kitaplar veya diziler gibi pek çok alan hakkında konuştukları geniş bir alana hizmet eder olmuştur. Twitch asıl popülerliğini hem para kazandırabiliyor olmasına hem de birçok alana yayılmasına borçludur.

 

Twitch Kim Tarafından Kurulmuştur?

 

Twitch’in iki adet kurucusu bulunmaktadır. Bu iki kurucu da Justin.tv’nin kurucusu olmaktadır. Bu nedenle yayıncılık alanında hali hazırda bilgili olan iki kişinin kurduğu Twitch zaten ilk günlerinden beri yayıncılık alanında takdir edilen bir tasarıma sahiptir. Bunu da öncesinde de yayıncılık alanında uğraşan iki kurucusu ile sağlamıştır. Dünyadaki yayıncılık ve oyun sektörü açısından da bir milat olmuş olan Twitch kendisi dışındaki pek çok uygulamayı da etkilemiştir. Türevlerini günümüzde görebilmek mümkündür ancak Twitch hala ilk sırada yerini korumaktadır. Kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear olmaktadır. Her ikisi de 2014’e kadar bu süreci yönetmişlerdir ve uygulamaya pek çok ekle çıkar yaparak iyi bir hale getirmişlerdir ancak 2014 yılından beri Amazon ortaklığında ilerlemektedir ve Amazon Prime ile birlikte pek çok avantaja sahiptir.

 

Twitch Açılma Tarihi Nedir?

 

Twitch’in açılma tarihi 6 Haziran 2011 olarak geçmektedir. Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan uygulama 2014 yılına kadar yükselen bir seyir izlemekle birlikte özellikle Amerika’da ciddi bir popülerite yakalamıştır. Ancak bu popüleritenin dünya geneline yayılması Amazon şirketinin satın alması sonucunda 2014 yılında gerçekleşmiştir. Bu süreç sonrasında Twitch dünya genelinde popüler bir hale gelmeye başlamıştır ve özellikle Avrupa ülkelerinde büyük ölçekli bir popülerlik yakalamayı başarmıştır. Türkiye de bu ülkelerden biridir.

 

Twitch’in Kaç Kullanıcısı Vardır?

 

Türkiye’de pek çok Twitch kullanıcısı bulunmaktadır. Özellikle Covid-19 nedeni ile artan pandemi önlemleri insanların evden hayatına devam etmesini sağlayacak kadar ciddi bir hale gelmiştir. Bu nedenle dünyanın neredeyse her yerinde bu önlemler insanların internetten sosyalleşmesini sağlamıştır. Bu sosyalleşmenin sonucunda Twitch popülerliğini katlamıştır. Twitch için öncesinde vakit ayıramayacağını düşünen pek çok kullanıcı bu dönemde yayıncı olmuştur ve Twitch sayesinde insanlar birbiri ile sanal bir sohbet geliştirebilir hale gelmiştir. Dünya genelinde herkes ile iletişim kurabilir ve bu sayede yeni arkadaşlar edinmek de mümkün olmuştur. Twitch kullanıcı sayılarının son güncellemesi 2020 yılına aittir. Aylık 140 milyon kullanıcı olduğunu belirten Twitch’in ise günümüzde aktif olan 7.5 milyon aktif yayıncısı bulunmaktadır. Bu sayılar oldukça yüksek olmakla birlikte 1 yıl öncesine ait olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Yani şu anda çok daha yüksektir.

 

Twitch İçeriği Nedir?

 

Twitch içeriği 6 Haziran 2011 yılında ilk kez kurulduğunda oyunların canlı olarak oynanması üzerine idi. Her türlü oyunun canlı olarak oynandığı ve izleyicilerin de bunu izlediği bir konsepte sahip olan Twitch günümüzde çerçevesini genişletmiştir ve çok geniş bir alana yayılmıştır. Elbette bunun temel sebebi Amazon’un satın almasıdır. Amazon çok geniş bir alana yayılmasında önemli bir adım atmıştır ve elbette kullanıcılar da sayıları arttıkça içeriğini değiştirmeye daha yatkın hale gelmiştir. Bu nedenle günümüzde her türlü sohbet konusu Twitch üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle Twitch klipleri önem arz etmektedir. Twitch klipleri sizin Twitch üzerindeki konseptinizi anlatır ve kullanıcılar da konsept kendilerine uyuyorsa sizi tercih ederler. Twitch klip izlenme işlemi de buradaki etkileşimi arttırmak için ve daha geniş bir alana yayılması için yapılmalıdır.

  • Oyun videoları çekebilirsiniz.
  • Podcast yapabilirsiniz.
  • Sohbet odası üzerinden içeriğinizi yönetebilirsiniz.
  • Kitaplar hakkında konuşabilirsiniz.
  • Gündem hakkında konuşabilirsiniz.
  • Film/dizi hakkında sohbetler yapabilirsiniz.

 

Twitch Paralı Mıdır?

 

Twitch para kazanılan bir uygulama olduğu için insanlar genellikle giriş esnasında da para ödeyeceklerini düşünürler ancak durum böyle değildir. Twitch’e giriş tamamen ücretsizdir ancak abone olma sistemi ücretlidir. Bir yayıncıya abone olmanın bir ücreti söz konudur ve yayın esnasında da hediye adını verdiğimiz paralar ise yayıncı için ek bir gelir olmaktadır. Ancak bunları yapmazsanız rahatlıkla Twitch içerisinde bedava gezinebilirsiniz. Burada yayıncıya destek vermek veya vermemek sizin tercihiniz olmakla birlikte abonelere özel yayınlar vb. de var olduğu için insanlar sevdikleri insana maddi olarak destek olmak istemektedirler.

 

Twitch’te Klip İzlenme Nasıl Satın Alınır?

 

twitch klip izlenme hizmeti işlemi takipcimodu.com sistemimiz üzerinden hem oldukça uygun fiyata hem de 3d secure sistemi ile tamamen güvenli bir biçimde gerçekleşmektedir. Paranız aktarıldıktan sonra twitch klip izlenme hilesi işleminiz onaylanır ve ardından satın aldığınız Twitch klip izlenme paketi sizlerin hesabına yüklenir. Twitch bedava klip izlenme işleminden sonra bunun faydasını görebilmeniz mümkündür. Algoritmada daha önce çıkmanız ve insanların izlenme sayısı nedeniyle sizlere merak duyması ve kliplerinizi izlemesi ise sıkça rastlanan bir durum olarak karşımıza