Twitch son yılların en gelişen uygulaması olmak dışında aslında çerçevesini de genişleterek çok daha fazla insanın tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir. Twitch üzerinden para kazanılabiliyor olması uygulamanın en çekici yönü olarak dikkat çekmektedir. Twitch uygulaması uzun yıllardır sektörde yer alan bir uygulamadır ve sektörün öncüsü olarak yer almaktadır çünkü 2011 yılında henüz yayıncılık sektörü bu kadar popüler değil iken Twitch bunu her gün biraz daha genişleterek bir sektör haline getirmiştir. Twitch yıllardır popülerliğini arttırmaktadır ve benzerleri çıkmasına karşın ilk sıradaki yerini halen korumaktadır. Tiwtch üzerinden para kazanmak oldukça önemlidir çünkü Twitch insanların severek yaptığı bir iş sonucunda para kazanmasını sağlamaktadır. Bu sayede pek çok insan canlı yayınlarının izlenmesini önemser ve yayın sonrası yüklenen videolar için de aynısı geçerlidir. Yayın anında izlenmesi kadar yayın sonrasında izlenmesi de önemlidir. Twitch video izlenme satın al işlemi ile bunu arttırabilir ve izlenme sayınız sayesinde daha çok organik izleyici elde edebilirsiniz. Aynı zamanda twitch görüntülenme satın al işlemi ile birlikte pek çok kullanıcının da ana sayfasına çıkabilir hale gelirsiniz. Algoritmada daha fazla ön plana çıkabilirsiniz ve abone sayınız da artar.

 

Twitch Nedir?

 

Twitch son yıllardan popülerliğini arttıran ancak aslında 2011 yılından beri var olan bir uygulamadır. İlk kez 6 Haziran 2011 yılında açılan ve o günden beri yayın hayatına devam eden uygulama alanlarını genişleterek daha popüler bir hale gelmeyi de başarmıştır.  Twitch asıl popülerliğini ise para kazandırabilen bir platform olması ile kazanmıştır. Alanında deneyimli insanlar tarafından kurulan Twitch en çok bu nedenle tercih edilmektedir. Justin.tv kurucusu olarak bilinen Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan Twitch yayıncılık sektöründe zaten hali hazırda var olan insanlar sayesinde donanımlıdır. Twitch özelikle son bir senedir Covid-19 virüsü nedeni ile yaşanan pandemi kısıtlamalarında yaş fark etmeksizin pek çok insanın ilgisini çeken bir alan olmuştur. Burada pek çok insan kendisine bir gelir kapısı oluşturabilmiştir ancak yayın yapmayıp sadece yayın izleyenlerin sayısında da artış olmuştur. Bu sayede çok insan kendi ilgilendiği ve keyif aldığı konulardan bahsedilen yayınlara katılıp burada sohbet edebilmiş veya isterse sadece dinleyici olarak katılabilmiştir. Twitch 2014 yılında Amazon şirketine satılmıştır ve bu birçok gelişmeyi de beraberinde getirmiştir. Amazon, Twitch’in pazarlama sürecini oldukça iyi yönetmiştir ve seçeneklerini de düzenli olarak halen geliştirmektedir. Twitch genel olarak oyunların tamamen canlı olarak izlenmesi için kurulmuş bir uygulamadır. Aynı zamanda burada birtakım oyun turnuvaları dahi düzenlenmektedir çünkü canlı yayınlar nedeni ile insanlar bulundukları ortamdan çıkmadan pek çok oyun turnuvasına katılabilmektedir. Ancak günümüzde Twitch daha farklı ve gelişmiş bir sektör haline gelmiştir. Burada müzik sohbetleri, kitap, dizi/film sohbet gibi pek çok sohbet yapılabilir hale gelmiştir.

 

Twitch Kullanıcı Sayısı Ne Kadardır?

 

Twitch kullanıcı sayısı aylık olarak belirtilmektedir ve aylık kullanıcı ise 140 milyon civarındadır. Elbette bu kullanıcı sayısı olmakla birlikte yayıncı sayısı farklılık göstermektedir. Bilinen aktif 7.50 milyona yakın yayıncısı olan Twitch’in bu bilgileri 2020 yılına aittir ve bir senede bu rakamların arttığını gözlemleyebilmek mümkündür. Twitch yayıncı sayısı özellikle artış hızına bakıldığında çok daha yüksektir çünkü Twitch yayıncıları bu dönemi fırsata çevirerek hali hazırda oynadıkları oyunları, izledikleri filmleri veya yaptıkları müzikleri internet üzerinden pek çok insanla buluşturarak para kazanma şansı elde etmişlerdir.

 

Twitch Video Nedir?

 

Twitch video, canlı yayınlar ile aynı şeyi ifade etmektedir. Yani aslında Twitch videoları, canlı yayınlar sonrasında sisteme yüklenen videolardır. Yapılan canlı yayınlar yayın sonrasında bir yere kaybolmaz ve kişinin hesabına yüklenerek geçmişte görünür hale gelir. Buradaki izlenme sayısı da canlı yayın ile birlikte sonradan eklenen izlemeler de bir arada toplu olarak alınır ve burada toplu bir izlenme sayısı oluşur. Twitch izlenme hilesi de bu nedenle yapılmaktadır. Çünkü Twitch canlı yayın izlenmeleri kadar sizin hesabınızda yer alan toplam izlenme ve tüm videolarınız izlenme oranları da önem arz etmektedir. İzlenmeler sizin ne kadar görüntülendiğinizi de gösterir. Ayrıca izlenme sayılarınızın sürekli artması ve her videoda bir öncekinden daha fazla izlenmesi sayesinde Twitch sizleri daha önce çıkaracaktır ve izleyicilerinizin tercih ettiği kategorilere göre bu kategoriyi tercih eden diğer kişilerin ana sayfasına da algoritma sayesinde çıkabilmeniz mümkün hale gelecektir. Twitch videoları izlenme sayısına göre hesabınızın bir toplam izlenme sayısı oluşur. Videolarınızın izlenme sayısı ile birlikte güncel izlenme sayılarınızın sıklıkla yükselmesi de sizi öne çıkaracaktır. Ancak izlenmelerinizin düşmesi olumsuz olacaktır ve bu nedenle izlenmeleri yükseltmek için birtakım iş birlikleri yapılabileceği gibi isterseniz twitch ücretsiz video izlenme işlemini de yapabilirsiniz.

 

Twitch Video İzlenmesi Önemli Midir?

 

Twitch video izlenmesi yukarıda belirttiğimiz şekilde önemlidir ancak bunu belirleyen sebepler vardır. Twitch video izlenmeleri ve bu izlenmelerin artması sayesinde çokça para kazanabilirsiniz hem de bu kazanç düzenli bir kazanç haline gelebilir.

  • Twitch video izlenmesi sayesinde para kazanabilirsiniz.
  • Twitch video izlenmesi sayesinde algoritma sizi ön plana çıkaracaktır.
  • Bu sayede pek çok insanın ana sayfasına çıkarsınız ve izleyici sayılarınız ile birlikte video izlenme sayınız da artar.
  • Takipçi sayınız artar.
  • Abone oranlarınız artar ve videolarınız sayesinde insanlar canlı yayınlarınıza katılırlar.
  • Canlı yayın izleyicilerinizden kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Twitch Video İzlenmesi Satın Almanın Faydaları Nelerdir?

 

Twitch video izlenmelerinin pek çok olumlu etkisi vardır. İlk aşamada bir motivasyon olur. Özellikle Twitch yayıncılığına yeni başladıysanız sizler için her izlenme bir moral ve her izlenme bir motivasyon olmaktadır. Burada yapılan bağışlar da bu motivasyonunuzu arttıracaktır. Twitch yayıncılığı canlı yayınlar kadar video kategorisini de etkilemektedir. Videolar, canlı yayınların sonrasında kaydedilmiş halidir. Bu sayede o an canlı yayınınız yoksa bile ana sayfasına çıktığınız bir kullanıcı eski videolarınız üzerinden sizleri değerlendirecektir ve sonrasında yayınlarınıza katılarak sizlere destek de olabilir. Bu sayede aslında kazanç sağlayabilirsiniz. Çünkü sık sık canlı yayın yapmak mümkün olmadığından her kullanıcı sizin canlı yayınlarınıza denk gelmeyebilir. Bu nedenle insanlar video izlenme sayılarını önemserler ve Twitch video izlenme satın al yöntemi ile video izlenme sayınızı arttırıp daha öne çıkabilirsiniz ve organik izlenmeler için ilk adımı atmış olursunuz.

 

Twitch Video İzlenme Nasıl Satın Alınır?

 

Twitch video izlenme satın al yöntemi ile Twitch videonuzu veya birden fazla videonuzu daha fazla izlenir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bunu yapabilmek artık oldukça kolay ve güvenlidir. Bayigram.com’un verdiği hizmet sayesinde Twitch üzerinde yer alan video veya videolarınızın izlenme oranlarını en güvenli biçimde yükseltebilirsiniz. Burada izlenme sayısını ve videoyu siz belirleyebilirsiniz. İsterseniz tercih ettiğiniz izlenme miktarını birden fazla videoya yayabilir veya tek video üzerinden izlenme oranınızı arttırabilirsiniz. Burada tercih size bağlı olmakla birlikte 3d secure yöntemi ile ödemeleriniz tamamen güvenlik altında olmaktadır.